100% Optimal Instant BCAA - instantní nápoj vhodný pro aerobní sporty

Doplněk stravy v instantní formě vhodné pro aerobní sporty. Pravidelným aerobním cvičením se zlepšuje výkonnost kardiovaskulární systému a také dochází k pálení tuků (hubnutí), zejména ale až po 30 minutách cvičení. Vhodné pro Arerobic, Jogging, Cyklistiku, Spinning, plavání a další.

Skladem
590 Kč
Kategorie: Doplňky stravy

Větvené aminokyseliny L-Isoleucin, L-Leucin a L-Valin patří mezi nezbytné esenciální aminokyseliny, které si lidský organismus nedokáže syntetizovat a musí je přijímat potravou. 100% Optimal Instant BCAA jsou v instantní formě, která je výborně vstřebatelná.

Kvalitní BCAA užívají sportovci všech sportovních disciplín. Někteří pro nárůst čisté svalové hmoty, někteří pro její ochranu před katabolizací a jiní pro rychlou a efektivní regeneraci.

Naše BCAA jsou typická svou nahořklou chutí nápoje, která je důkazem jejich čistého složení. 

BCAA - volné větvené aminokyseliny L-leucin, L-isoleucin a L-valin se řadí mezi esenciální (nepostradatelné) aminokyseliny a jsou obsaženy přímo ve svalové tkáni, kde mohou být využity jako důležitý zdroj energie pro svalovou práci. Větvené aminokyseliny jsou obsaženy ve stravě, jsou tedy látkou lidskému tělu naprosto přirozenou. Větvené aminokyseliny leucin, isoleucin a valin jsou ve sportovní výživě považovány za doplněk, o jehož účinku už nikdo nepochybuje. 

Zcela zásadní pro správnou funkci BCAA je správné načasování jejich podání v čase okolo tréninku, a proto je vhodné užívat BCAA v instantní formě, která nezatěžuje trávící trakt. 

Vhodný poměr větvených aminokyselin je 2:1:1:

BCAA Instant obsahuje dvakrát více leucinu než isoleucinu a valinu. Leucin je považován za nejdůležitější z BCAA pro procesy probíhající ve svalech při tréninku a po něm. Je ovšem nutné přijímat všechny tři BCAA. Poměr 2:1:1 odpovídá fyziologické potřebě jednotlivých BCAA a zajistí jejich nejvyšší efekt. Při vyšších dávkách leucinu nemusí dojít k jeho většímu využití.

Jak užívat BCAA Instant:

Suplementací BCAA Instant při intenzivním tréninku nebo při redukční dietě můžete zabránit tomu, aby se „spalovala“ svalová hmota, chránit ji proti katabolizaci – pro tento účinek podávejte BCAA před výkonem, popř. i v jeho průběhu. Pro nárůst svalové hmoty užívejte BCAA před, v průběhu i po skončení tréninku. Pro podporu regenerace užívejte po tréninku, popř. můžete začít již v druhé polovině tréninku.

Doporučené dávkování: Rozmíchejte jednu vrchovatou odměrku (cca 5 g) ve 100 ml vody. Užívejte 2x denně, 1x před a 1x ihned po tréninku. Ve volném dni užívejte 1x 2 vrchovaté odměrky (cca 10 g) ve 200 ml vody.

Složení ve 100 g
v 1 dávce / 10 g 
Instantní BCAA celkem 50 000 mg 5 000 mg
   z toho L-Leucin 25 000 mg 2 500 mg
   z toho L-Valin 12 500 mg 1 250 mg
   z toho L-Isoleucin 12 500 mg 1 250 mg

 

Složení: Instantizovaná forma volných aminokyseliny BCAA L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin, Dextróza, aroma citrón, Kyselina citronová (E330), sladidlo: Sukralóza (E955).

Upozornění: Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po otevření skladujte na suchém místě při teplotě do 25°C, pečlivě uzavřené. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Vyrobeno v ČR. Distributor: Tomáš Soukup - NUTRI-CLINIC, IČ: 76251721, Prácheň 185, 471 14 Kamenický Šenov